DROFIAK Film

Produkcja Filmowa i Telewizyjna

Portfolio

Jacek Drofiak - autor zdjęć, producent, operator steadicam

 

Od roku 2005r. zajmuję się produkcją postprodukcją filmową i telewizyjną. Od tego czasu jako autor zdjęć stworzyłem lub współtworzyłem wiele znanych oraz nagradzanych produkcji, między innymi: "Świąteczna czołówka wiadomości" dla TVP1 oraz TVP info (2013r.). Ujęcia lotnicze promujące Polskę przed Euro 2012 dla ZDF. "Polska Zobacz Więcej" film promujący Polskę zrealizowanay dla Ministerstwo Sportu i Turystyki (2016r.) "Tam i z powrotem" niezależna produkcja science fiction (2009r.), w której byłem autorem zdjęć oraz współproducentem, film wywalczył na festiwalach filmowych poniższe nagrody.

 

 

Wybrane produkcje przy których pracowałam jako autor zdjęć:

Moją specjalnością jest opowiadanie historii za pomocą ruchomej kamery, z ziemi i z powietrza, przy pomocy steadicamu oraz latającej bezzałogowej kamery (Dron, Helicam). Poniżej przykłądowe produkcje przy, których pracowałem jako autor zdjęć oraz operator steadicam:

Wybrane produkcje przy których pracowałem jak operator steadicam:

>>SPIS PRODUKCJ<<

 

Wspólnie z Arturem Gajdzińskim (pilot - wielokrotny Mistrz Polski, reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy i Świata w kategorii śmigłowców zdalnie sterowanych) stworzyliśmy na Polskim rynku filmowym, pierwszą bezzałogową latającą kamerę "ARTCAM" (Dron, Helicam).  W Polsce jako jedyni naświetlamy taśmę filmową 35mm z bezzałogowych platworm latajacych (Dron, Helicam). Pierwsi na naszym rodzimym rynku unieśliśmy się w powietrze z kamerą 3d, w filmie z  Robertem Więckiewiczem "4:13 do Katowic".  Poniższe portfolio prezentuje pełnię naszych możliwości.

 

Nasze latające platwormy wyposażone są w bezprzewodową wizję HD, stabilizowaną głowicę opartą o silnikach bezszczotkowych. Latamy z własną kamerą RED Scarlet, z pełnym sterowaniem zoom/ostrość/przesłona. Sprzęt obługuje dwu osobowy zespół: Artur Gajdziński Pilot, Jacek Drofiak operator zdalnie sterowanej kamery (Opcjonalnie dodatkowo Focus Puller). Nasz sprzęt i nasze umiejętności w w tworzeniu lotniczych ujęć filmowych, wykorzystywane są w Polskich i zagranicznych produkcjach.

Wybrane produkcje do których tworzyłem ujęcia lotnicze wraz z Arturem Gajdzińskim:

>>SPIS PRODUKCJ<<