\n\n\n\n

DROFIAK Film

Produkcja Filmowa i Telewizyjna

Portfolio

Jacek Drofiak - autor zdjęć, producent, operator steadicam

 

Od roku 2005r. zajmuję się produkcją postprodukcją filmową i telewizyjną. Od tego czasu jako autor zdjęć stworzyłem lub współtworzyłem wiele znanych oraz nagradzanych produkcji, między innymi: cykl 12 odcinków dla TVP1 z Krzysztofem Ziemcem "Niepokonani", odcinki 4-12, ujęcia lotnicze do czołówki Wiadomości TVP1 przed Euro 2012 i Olimpiadą w Londynie, "Świąteczna czołówka wiadomości" dla TVP1 oraz TVP info (2013r.), ujęcia lotnicze promujące Polskę przed Euro 2012 dla ZDF (państwowa niemiecka telewizja), niezależna produkcja science fiction "Tam i z powrotem" (2009r.), w której byłem autorem zdjęć oraz współproducentem, film wywalczył na festiwalach filmowych poniższe nagrody.

Wybrane produkcje przy których pracowałam jako autor zdjęć:

Moją specjalnością jest opowiadanie historii za pomocą ruchomej kamery, z ziemi i z powietrza, przy pomocy steadicamu oraz latającej bezzałogowej kamery (Dron, Helicam).

Zobacz również poprzednie portfolia:

 

 

Wybrane produkcje w których pracowałem jako operator steadicamu:

Wspólnie z Arturem Gajdzińskim (pilot - wielokrotny Mistrz Polski, reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy i Świata w kategorii śmigłowców zdalnie sterowanych) stworzyliśmy na Polskim rynku filmowym, pierwszą bezzałogową latającą kamerę "ARTCAM" (Dron, Helicam).  W Polsce jako jedyni naświetlamy taśmę filmową 35mm z bezzałogowych platworm latajacych (Dron, Helicam). Pierwsi na naszym rodzimym rynku unieśliśmy się w powietrze z kamerą 3d, w filmie z  Robertem Więckiewiczem "4:13 do Katowic".  Poniższe portfolio prezentuje pełnię naszych możliwości.

Zobacz również poprzednie portfolia:

 

 

Nasze latające platwormy wyposażone są w bezprzewodową wizję HD, stabilizowaną głowicę opartą o silnikach bezszczotkowych. Latamy z własną kamerą RED Scarlet, z pełnym sterowaniem zoom/ostrość/przesłona. Sprzęt obługuje dwu osobowy zespół: Artur Gajdziński Pilot, Jacek Drofiak operator zdalnie sterowanej kamery (Opcjonalnie dodatkowo Focus Puller). Nasz sprzęt i nasze umiejętności w w tworzeniu lotniczych ujęć filmowych, wykorzystywane są w Polskich i zagranicznych produkcjach.

Wybrane produkcje z naszymi zdjęciami lotniczymi: